5. Gondola.
Z polskich producentów jednymi z największych gondoli może pochwalić się firma TAKO. Wózki TAKO w ogóle uchodzą za dość duże i masywne ale solidne. Przykładowo w X-LANDERZE XA materacyk w gondoli ma ok 74 cm długości przy 78 cm w TAKO LARET, który to model wcale nie ma najdłuższej gondoli spośród wózków TAKO.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że niemowlę z gondoli korzysta tylko do ok. 6-7 miesiąca życia i bardzo często bywa tak, że te wspomniane 74 cm spokojnie wystarczy.
Warto też zwrócić uwagę na to jak gondola jest "zabudowana" jeśli będzie użytkowana w okresach zimowych oraz czy ma siatki wentylacyjne jeśli będzie wykorzystywana głównie w miesiącach ciepłych.
Czasami przydaje się również funkcja kołyski w gondoli, a gdy jest wygodna rączka do przenoszenia to też niewątpliwie atut.
6. Spacerówka.
W przeciwieństwie do gondoli, ze spacerówki jako rodzice będziemy korzystali dłużej -nawet 3 lata. Słowo rodzice jest tu użyte celowo ponieważ nasze pociechy kiedy zaczynają samodzielnie i pewnie chodzić najczęściej z wózka korzystać nie chcą.
W okresie zimowym na ratunek śpieszą sanki, z których maluchy często z kolei nie chcą wysiadać ... nawet w domu :)
Przy wózkach wielofunkcyjnych typu 3 w 1 można zaobserwować - nawet po opiniach internautów - takie opinie: ,,z gondolą wózek był super ale wersja spacerowa ma wady". Wadą często jest waga- zbyt duża, oraz szerokość siedziska spacerówki - zbyt mała. Na to też warto zwrócić uwagę.
Gdy następuje przesiadka z gondoli do spacerówki my też stajemy się bardziej aktywni. Więcej spacerów, pierwsze wakacje z naszą pociechą, czasem trzeba podjechać gdzieś autobusem czy pociągiem. Spacerówki od wózków 3 w 1 na pewno lekko się prowadzą dzięki pompowanym kołom ale na takie sytuacje przydałaby się dodatkowo niedroga, lekka prosta w obsłudze spacerówka typu parasolka. Warto o tym pomyśleć i to już w momencie wyboru wózka wielofunkcyjnego aby rozsądnie zaplanować budżet na przyszłość.
O ważnych elementach w spacerówce można by pisać bardzo dużo, bo na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Wymieńmy choć kilka, o których nie wspomnieliśmy:
- regulacja oparcia - im więcej pozycji tym lepiej (ważne żeby ta regulacja była dość prosta);
- połączenie oparcia z budką ( tak aby zimą nie było szpar i nie zawiewało dziecka);
- regulacja podnóżka;
- pasy- czy są wygodne dla dziecka oraz dla nas w obsłudze;
- czy budka jest dobrze zabudowana oraz czy posiada wywietrzniki na porę letnią;
- tekstylia - łatwość czyszczenia;
- pałąk i łatwość jego wyjmowania aby można było swobodnie włożyć malucha;
- śpiworek na nóżki.
Zapraszamy do przeczytania cz. I http://dzidziusiowakraina.blogspot.com/2013/01/jaki-wozek-wybrac-cz1.html
Zapraszamy do lektury cz. III http://dzidziusiowakraina.blogspot.com/2013/01/jaki-wozek-wybrac-cz-iii.html