czwartek, 28 lutego 2013

BEBETTO NICO PLUS JUŻ W OFERCIE

Po sukcesie firmy BEBETTO związanym z wypuszczeniem na rynek wózka spacerowego NICO doczekaliśmy się następnego kroku polskiego producenta. Na bazie NICO powstał wózek wielofunkcyjny BEBETTO NICO PLUS. Klienci sami, już wcześniej zauważyli, że na stelażu spacerówki NICO można zamontować gondolę od SOLARISA B. Gniazdo stelaża, w którym instalujemy siedzisko spacerówki oraz opcjonalnie fotelik w przypadku NICO jest po prostu takie samo jak w modelu BEBETTO SOLARIS B
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów BEBETTO stworzyło model NICO PLUS. Tym samym ze stosunkowo lekkiej, bardzo fajnie się prezentującej spacerówki na pompowanych, skrętnych i amortyzowanych kołach dostaliśmy wózek głęboko-spacerowy.
W stosunku do NICO w modelu NICO PLUS zmieniony został kolor stelaża, z białego w przypadku NICO na srebrny w przypadku NICO PLUS. To samo dotyczy koloru kół, które zamiast białej felgi mają felgę czarną. Materiały, których uszyto NICO PLUS są bardzo dobrej jakości, takie samo jak w przypadku spacerówki NICO, różnica tkwi jednak również w proponowanych kolorach.
Rama i spacerówka jeśli chodzi o parametry techniczne pozostaje bez zmian, czyli taka jak w NICO.
Czy ten pomysł okaże się trafiony? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać, natomiast co bardzo istotne, BEBETTO NICO PLUS wypada bardzo atrakcyjnie cenowo jak na wózek Wielofunkcyjny ( w granicach 1050 zł za 2w1, choć BEBETTO już zapowiedziało podwyżkę tej ceny).
Postaramy się napisać w najbliższym czasie coś więcej na temat BEBETTO NICO PLUS.

 NICO PLUS
 NICO


poniedziałek, 25 lutego 2013

TAKO ALIVE a TAKO LARET

Na nadchodzących TARGACH CZAS DZIECKA W KIELCACH (01.-03.03. 2013r.) odbędzie się premiera nowego wózka TAKO CITY MOVE. My jednak chcemy się skupić na porównaniu poprzedniej, też jeszcze świeżej propozycji firmy TAKO - modelu ALIVE  z cieszącym się obecnie bardzo dużą popularnością LARETEM.
Obydwa wózki są wykonane bardzo porządnie i solidnie. Prezentują się bardzo zgrabnie ale LARET jest bardziej masywny no i przede wszystkim cięższy. Dane techniczne porównujące oba wózki przytoczymy pod tekstem natomiast skupmy się na ogólnym porównaniu. Różnica tkwi na pewno w tekstyliach, z jakich zostały uszyte wózki. Laret występuje poza typową dla TAKO tkaniną również w imitacji lnu oraz w poszyciu z materiału zbliżonego do grubszej bawełny - multicor.
TAKO ALIVE uszyty został natomiast z ekskluzywnej i lekkiej tkaniny zapewniającej idealną temperaturę i wymianę powietrza.  Różnica jest również w cenie ( około 180 -200 zł na zestawie 2w1), droższy jest ALIVE ale sprawia wrażenie, iż został wykonany z dbałością o najdrobniejszy szczegół.
Stelaż od ALIVE po złożeniu zajmuje dużo mniej miejsca, składa się łatwo, natomiast w LARECIE możliwość pełnego złożenia blokują delikatnie koła.
W obydwu wózkach standardowo jak to w przypadku TAKO rączka wykonana z ekoskóry, możliwość montowania siedziska spacerówki zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Dobra amortyzacja. Oba modele super się prowadzą, tu bez większych różnic. 
Gondole porównywalnej wielkości, choć w ALIVE z plastikową misą przypominającą łódeczkę. W spacerówce w przypadku modelu LARET są ciekawie rozwiązane wywietrzniki z wygodnym magnesem natomiast w ALIVE wywietrzników nie ma.

TAKO ALIVE WYMIARY:


TAKO LARET WYMIARY:
ALIVE
LARET
                                                                                                            

OBYDWA MODELE MOŻNA OBEJRZEĆ I PORÓWNAĆ W NASZYM SKLEPIE 
DZIDZIUSIOWA KRAINA ul.Siemiatycka 30 WARSZAWA-BEMOWOBEBETTO NICO - O SYSTEMIE DMS I SAS

Wyjaśnijmy tajemnicze skróty DMS i SAS - technologię wykorzystaną w wózkach BEBETTO.
"SAS - Shock Absorption System - System absorpcji wstrząsów – w celu poprawy komfortu jazdy, przednie mechanizmy obrotowe kół zostały wyposażone w elementy amortyzujące, które pochłaniają drgania kół spowodowane nierównościami nawierzchni, po której jedzie wózek. Każdy mechanizm obrotowy ma własny element amortyzujący, co zwiększa komfort pokonywania terenu o nieregularnym ukształtowaniu. Amortyzacja w dużym stopniu eliminuje odrywanie się od powierzchni jednego z kół, gdy drugie pokonuje przeszkodę.
dmsDMS* - Direction Memory System - Pamięć kierunku – Pokonywanie nierówności przednimi kołami, może powodować odrywanie się jednego z kół od powierzchni, gdy drugie koło pokonuje przeszkodę. W momencie, gdy wózek pokonuje przeszkodę przednimi obrotowymi kołami, może dojść do oderwania się jednego z kół od powierzchni. W sytuacjach takich koło, które traci kontakt z podłożem może zacząć samoistny obrót i zmieniać swoje ustawienie w stosunku do kierunku jazdy drugiego koła. Ponowne zetknięcie się koła z powierzchnią, które zmieniło swój kierunek i próbuje powrócić do prawidłowego toru jazdy może powodować jego drgania. Mechanizm Pamięć kierunku ma za zadanie utrzymanie oderwanego koła w położeniu, w którym znajdowało się przed utratą kontaktu z podłożem.
*System chroniony w Urzędzie Patentowym"
Za stroną www.bebetto.pl

BEBETTO NICO - OPINIE

Śnieg, błoto, piasek, leśna droga, krzywe chodniki. BEBETTO NICO to spacerówka, która poradzi sobie na każdym podłożu.  Innowacyjne rozwiązania - DMS - system absorpcji wstrząsów oraz SAS- system pamięci kierunku, powodują, że wózek naprawdę łatwo i komfortowo się prowadzi (systemy DMS oraz SAS przybliżymy w osobnym poście).
Duża budka i okrycie na nóżki oraz dokładne połączenie budki z oparciem siedziska powoduje iż wózek jest dobrze zabudowany, chroniąc przed wiatrem.
W opiniach użytkowników pojawiają się zarzuty dotyczące zsuwającej się wkładki umieszczonej na siedzisku.
Jeśli chodzi o szerokość siedziska to nie jest ono zbyt duże ale 31,5 cm wydaje się być średnią przy spacerówkach.
Duże pompowane, skrętne koła, Przekładane siedzisko i aluminiowa konstrukcja czynią z wózka NICO naprawdę ciekawą alternatywę dla zwykle dużych i ciężkich spacerówek od wózków wielofunkcyjnych oraz dla lekkich spacerówek z kołami piankowymi.
Dodatkowym plusem jest możliwość złożenia siedziska razem ze stelażem bez konieczności demontażu. Dotyczy to siedziska ustawionego przodem do kierunku jazdy.
Ogólnie wózek wykonany bardzo porządnie, rączka z ekoskóry, tak samo podnóżek. Materiały, z których uszyty jest wózek oraz kolorystyka robią pozytywne wrażenie.
Na stelażu wózka BEBETTO NICO możemy za pomocą adapterów podpiąć fotelik MAXI-COSI oraz CYBEX a nawet gondolę od wózka SOLARIS B. Możliwość podpięcia gondoli od SOLARISA B była ispiracją do stworzenia zupełnie nowego wózka wielofunkcyjnego firmy BEBETTO, choć na dobrze znanej konstrukcji, mianowicie chodzi o NICO PLUS, który to swą premierę miał całkiem niedawno.
NICO PLUS zapewne również poświęcimy osobny post.
Wózek BEBETTO NICO cieszy się zaufaniem klientów co widać bo wciąż rosnącym zainteresowaniu modelem.
BEBETTO NICO można obejrzeć w naszym sklepie w Warszawie, ul.Siemiatycka 30 a więcej szczegółów dotyczących oferty BEBETTO na stronie www.dzidziusiowakraina.plwtorek, 19 lutego 2013

TAKO ALIVE Warszawa

W naszym sklepie dostępny jest już wózek TAKO ALIVE 
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WÓZKA W NASZYM SKLEPIE 
DZIDZIUSIOWA KRAINA
WARSZAWA ul.Siemiatycka 30 - BEMOWO
wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu : 796-790-555
info@dzidziusiowakraina.pl
Wysyłki realizujemy kurierem OPEK
Kolekcja wózków Alive to najnowszy produkt polskiej marki „Tako”. Stworzona została przez naszych projektantów,
łącząc w sobie 10 sił natury, przede wszystkim: ognistą czerwień, błękit krystalicznie czystej wody, letni, rześki
powiew wiatru oraz blask i siłę zielonej planety. Charakteryzuje ją nowoczesny design oraz inspiracja zaczerpnięta z Natury.
Otaczający nas świat posłużył do zaprojektowania wózka idealnego. Estetyczne i staranne wykonanie oraz dbałość
o najdrobniejszy szczegół zapewnia jakość i niepowtarzalny styl. Alive posiada szereg funkcji dla doskonałej wygody dzieci
w różnym wieku oraz ich rodziców. Ekskluzywna i lekka tkanina poszycia zapewnia idealną temperaturę i wymianę powietrza,
niezależnie od pogody. Dzięki wyjątkowym rozwiązaniom konstrukcyjnym wózek z naszej kolekcji charakteryzuje się niewielką wagą,
jest zwrotny i idealny do jazdy w warunkach miejskich, jak i bardziej wymagającym terenie. Wózki dziecięce „Tako” w nowej odsłonie
dzięki naszym projektantom mają dawać radość dziecku z poznawania świata, a rodzicom przyjemność ze spaceru.
Parasol++Torba++Fotelik++
Parasol

CHARAKTERYSTYKA WÓZKA:
Rama:
- czarna aluminiowa

- stabilna i nowoczesna

- pompowane koła z felgami pod kolor tkaniny

- regulacja rączki pokrytej ekoskórą

- system skrętnych kół przednich z możliwością blokady do jazdy na wprost
te innowacyjne rozwiązania zapewniają lekkość prowadzenia oraz łatwość  manewrowania wózkiem w każdym terenie
- możliwość wpięcia gondoli lub siedziska przodem jak również tyłem do kierunku jazdy

- innowacyjny system składania ramy

- niezawodny hamulec centralny-linkowy

 Gondola:
- innowacyjny wygląd budki

- regulowane oparcie gondoli

- cichy system składania budki

- odpinany pokrowiec

- gondola wyposażona jest w miękki materacyk i wyścielona dookoła bawełna
wnętrze gondoli jest w kolorze tapicerki wózka

 Spacerówka:
- montowanie tyłem i przodem do kierunku jazdy

- regulacja oparcia i podnóżka

- składana i odpinana budka

- pokrowiec na nóżki

- miękki materacyk
 Fotelik:
- odpinana budka

- pokrowiec na nóżki

- miękka wkładka

- można używać jako mini kołyski (z możliwością blokowania na podłodze do siedzenia i zabawy)

- homologacja nr. E20 44R -04 2064
- miękka wkładka dla najmłodszych dzieci
- trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z bardzo wygodną regulacją długości i ochraniaczami
- regulacja rączki do przenoszenia

 Torba:
- pojemna

- pasek na ramię

- przewijak

- łatwy i szybki montaż na ramie wózka

 Dodatkowo:
- wodoodporna , lekka , gładka i matowa tkanina

- kosz na zakupy który można łatwo odpinaćW zestawie znajdują się:
- gondola

- spacerówka

- torba

- kosz na zakupy

- stelaż +koła pompowane
- moskitiera
- osłona przeciwdeszczowa

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 0-36 miesięcy i do wagi 15 kg
WYMIARY:
KOLORYSTYKA:
KOLOR 10

KOLOR 01


KOLOR 03

KOLOR 04

KOLOR 05

KOLOR 06

KOLOR 08

KOLOR 09

KOLOR 07

niedziela, 17 lutego 2013

BABY DESIGN TRIP -popularna parasolka

BABY DESIGN TRIP - lekki ( 8 kg.), wygodny, poręczny wózek typu parasolka.Dzięki rozkładanemu w trzech pozycjach oparciu dziecko może się zdrzemnąć na spacerze. Koła są małe, piankowe (trzeba wziąć pod uwagę ścieralność) i nie poradzą sobie na dużych nierównościach ale to typowe dla parasolek. 
Jak na parasolkę ma też dość szerokie siedzisko - 33,5 cm. ( inne tego typu modele to wynik 32 cm.)
i wysokie oparcie, łatwo się składa a po złożeniu zajmuje całkiem niewiele miejsca. Długość po złożeniu to 106 cm, co jest wynikiem pozwalającym na włożenie do większości bagażników - niektóre spacerówki po złożeniu mają długość 115-116 cm a to często zbyt dużo aby spokojnie zmieścić do bagażnika. Wózek posiada pięciopunktowe pasy oraz regulowany podnóżek. 
TRIP na początku 2013 roku zyskał nową, ciekawą kolorystykę. Jeśli korzystamy z wózka wielofunkcyjnego to TRIP będzie świetnym uzupełnieniem dla spacerówki od wózka 3 w 1 a dodatkowo wspomnieć należy o atrakcyjnej cenie. Trip to wydatek rzędu 275 zł.
BABY DESUGN TRIP prowadzi się dość komfortowo, z dużą łatwością wózek się podbija przy podjeździe na krawężnik. 
Ogólnie solidna spacerówka - parasolka w niskiej cenie.

Wózek można obejrzeć w sklepie stacjonarnym w Warszawie
Dzidziusiowa Kraina ul.Siemiatycka 30 - BEMOWO www.dzidziusiowakraina.pl
Wymiary wózka:
  • Wymiary wózka rozłożonego 
    długość/szerokość/wysokość [cm]
    81/47/108

  • Wymiary wózka złożonego 
    długość/szerokość/wysokość [cm]
    106/29/30
 
Krótka recenzja na temat fotelika CYBEX Juno-Fix 9-18 kg

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że model Juno-Fix to zwycięzca testów ADAC 2012 w kategorii 9-18 kg, w których uzyskał 5 gwiazdek, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych w historii.

Przeznaczony jest dla dzieci o wadze 9-18 kg lub w wieku od 9 miesięcy do 4 lat.

Fotelik montowany jest przodem do kierunku jazdy za pomocą łączy systemu isofix i pasa samochodowego lub wyłącznie za pomocą pasa .

        Fotelik wyposażony został w nowo opracowaną regulowaną osłonę tułowia (została zgłoszona do urzędu patentowego), ulepszony liniowy system ochrony przed zderzeniem bocznym oraz system mocowania ISOFIX. To właśnie dzięki tym nowinkom oraz wygodnemu zagłówkowi fotelik zawdzięcza tak dobre wyniki w testach zderzeniowych. 
           Osłonę tułowia można przesuwać do przodu i do tyłu , tak by optymalnie dopasować ją do dziecka. Zapewnia ona większą swobodę ruchu dla tułowia, jak również większe bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi 5-punktowymi szelkami bezpieczeństwa, szczególnie w czasie zderzenia czołowego. Siły działające w czasie wypadku są rozkładane na powierzchnię osłony tułowia i redukowane dzięki amortyzującym materiałom, z których jest wykonana.
           Ulepszony liniowy system ochrony przed zderzeniem bocznym (L.S.P.) sprawia, że siła działająca w czasie takiego zderzenia jest systematycznie zmniejszana. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu uruchamia się seria reakcji,  w których zagłówek i zabezpieczenie barkowe wraz z dodatkowymi nakładkami amortyzują pęd ciała na początkowym etapie zderzenia i zamykają delikatną główkę dziecka w strefie bezpieczeństwa fotelika. 
          Jeżeli chodzi o same użytkowania na co dzień Juno-Fixa, to trzeba zaznaczyć, że dzięki zdejmowanej tapicerce; fotelik jest łatwy do utrzymania w czystości. Tapicerkę w bardzo prosty sposób zdejmujemy ze skorupy fotelika i pierzemy w pralce w temperaturze 30° C. Sama tapicerka jest przyjemna w dotyku, posiada właściwości oddychające. Materiały użyte do produkcji tapicerki spełniają wymogi Oeko-Tex® Standard 100.
         Sama skorupa fotela, jak przystało na markę CYBEX wykonana została z mieszanki bardzo dobrej jakości plastików, które są miłe w dotyku i sprawiają wrażenie naprawdę solidnych. Fotel posiada odchylane oparcie, 8-stopniową regulację wysokości oraz bardzo wydajny system wentylacji.
                                                             


OTRZYMANE NAGRODY

 
Więcej informacji na temat fotelika na stornie www.dzidziusiowakraina.pl

Baby Design LUPO - dla zainteresowanych

Stworzenie wózka  LUPO to strzał w dziesiątkę dla firmy BABY DESIGN GROUP. Patrząc na to jak szybko wózek znika ze stanów magazynowych producenta ( zaznaczamy jednak, że proces produkcyjny odbywa się w Chinach) można wysnuć wniosek, że wózek cieszy się ogromna popularnością. Tak też jest w rzeczywistości a duże zainteresowanie możemy potwierdzić również my.
Design stelaża i sam wygląd wózka naprawdę może się podobać. Nie należy on co prawda do najlżejszych wózków - waga około 15-16 kg, ale jest wąski  (rozstaw kół 59,5 cm  a szerokość rączki 47 cm) choć gondolę ma szeroką ( 36 cm), jest to możliwe właśnie dzięki odpowiednio skonstruowanemu systemowi wpinania i wypinania gondoli.
Gondola jest wentylowana, z podnoszonym oparciem o dość standardowej długości ( dł. materacyka w gondoli - 76 cm.).
Po złożeniu wózek zajmuje naprawdę niewiele miejsca - można powiedzieć, że stelaż jest kompaktowy.
Spacerówka montowana przodem i tyłem do kierunku jazdy, zaopatrzona w dużą budkę z okienkiem foliowym ale bez wentylacji. Szerokość siedziska w spacerówce to 34 cm.
Ciekawym rozwiązaniem jest koszyk na zakupy zamykany na suwak przykryciem - siateczką.
W spacerówce mankamentem może być obszycie podnóżka, nie ma tu ani foli ani ekoskóry, jest materiał, który ładnie się prezentuje ale jest mniej praktyczny.
Wózek jest przede wszystkim atrakcyjny cenowo jak na proponowaną jakość ( w granicach 1200 zł po negocjacji ;) ).
Na stelaż za pomocą adapterów możemy podpiąć fotelik BABY DESIGN DUMBO oraz MAXI-COSI CABRIOFIX.
W komplecie pokrowiec na nóżki do spacerówki, folia przeciwdeszczowa do gondoli, torba z przewijakiem oraz pompka do kół.
Zapraszamy do obejrzenia wózka BABY DESIGN LUPO w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie - ul.Siemiatycka 30 - Bemowo


wtorek, 12 lutego 2013

BABY-MERC ZIPY Q

Polski producent wózków, firma BABY-MERC zaprezentowała zupełną nowość - lekki i dość kompaktowy wózek wielofunkcyjny - ZIPY Q. 
W zestawie otrzymujemy bardzo lekki stelaż ( ok. 7 kg wraz z kołami ), gondolę z plastikową misą oraz podnoszonym oparciem, lekką spacerówkę wpinaną zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy wraz 
z pokrowcem na nóżki. Ponadto także folię przeciwdeszczową, moskitierę, torbę z przewijakiem.
Wózek zaopatrzony w skrętne, duże, pompowane koła obrotowe z łożyskami, z możliwością blokady do jazdy prosto.
Zarówno gondola jak i spacerówka posiadają w budkach okienka wentylacyjne. Wnętrze gondoli można wyjąć do prania.
Stelaż po złożeniu zajmuje mało miejsca, wymiary - 25/88/61cm. Gondola nie jest zbyt duża, ale jak podaje producent 83 cm długości całkowitej gondoli powinno wystarczyć na cały okres użytkowania gondoli.
Niewątpliwym atutem wózka jest waga. Ta podana przez producenta to 15 kg natomiast, gdy testowaliśmy ten wózek zdecydowanie uznaliśmy iż jest ona niższa, porównując ZIPY Q do TUTKA GRANDERA czy BABYACTIVE ELIPSO. Wózki te w swych specyfikacjach maja podaną wagę 12,5 kg a ZIPY Q wydaję się być od nich nawet nieco lżejszy.
Przez tę niską wagę oraz to, że stelaż wózka jest niewielki wózek na pierwszy rzut oka wydaję się być mało solidny, choć materiały, z których został uszyty oraz poszczególne elementy są solidne. Ciekawi jesteśmy opinii użytkowników, jak będzie sprawował się wózek po kilku-kilkunastu miesiącach użytkowania ale na razie trzeba na to poczekać gdyż wózek to zupełna nowość. 
Więcej o modelu ZIPY Q BABY-MERC na naszej stronie www.dzidziusiowakraina.pl

środa, 6 lutego 2013

TAKO LARET - Złap okazję !!!


Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji: 
FLAGOWY WÓZEK TAKO - LARET oraz fotelik MAXI-COSI CabrioFix w naprawdę świetnej cenie.
W zestawie również adaptery do montowania fotelika na stelażu wózka.
Zapraszamy do sklepu w Warszawie - ul.Siemiatycka 30

Jaki wózek wybrać cz. IV

11. Materiały - tekstylia
Producenci oferują nam wózki szyte z różnych materiałów.  Oprócz takich najbardziej popularnych materiałów atestowanych producenci proponują również inne, także oczywiście atestowane materiały typu imitacja lnu, "a'la jeans" bądź też wózki uszyte z naturalnego lnu. Te ostatnie będą na pewno droższe ale naturalny len zapewni wysoki komfort naszym pociechom.
Warto jednak przed zakupem wózka sprawdzić z jakich materiałów uszyty został wózek, czy na pewno są to tekstylia zdrowe dla dziecka i czy posiadają odpowiednie atesty.
Na pewno zaletą jest gdy jak najwięcej elementów materiałowych można zdjąć do przeprania, na to też warto spojrzeć przy wyborze wózka.
12. Dodatkowe, wygodne funkcje jakie możemy spotkać w wózkach.
Wspomniane już wózki na wahaczach, które zastąpiły legendarne paski, pozwalają na wygodne bujanie wózkiem. Skrętne koła, w wielu wózkach to standard, tak jak blokowanie tych kół do jazdy "na wprost". Co natomiast jeszcze może okazać się w wózku dodatkowym atutem? System kołyski w gondoli, czasem naprawdę się przydaje nie tylko w domu ale także gdy idziemy np. do rodziny na niedzielny obiad.
Gdy mieszkamy w bloku, na wysokim piętrze bez windy i zostawiamy wózek na parterze, ważne jest aby gondola posiadała wygodną rączkę do przenoszenia.
Gdy w spacerówce mamy łatwo odpinany "pałąk" to łatwiej przyjdzie nam posadzenie dziecka na siedzisku.
Jeśli dany wózek nie ma możliwości wpięcia spacerówki przodem i tyłem do kierunku jazdy, tak jak np. w wózkach typu "transformer" to ważne jest by miał on przekładaną rączkę.
W przypadku spacerówki warto też zwrócić uwagę na połączenie oparcia spacerówki z budką. Dobre rozwiązanie - na suwak - proponuje w swych wózkach TAKO - zero przewiewów.
Dostęp do koszyków bywa w wózkach różny, jeśli komuś zależy na tym aby wygodnie do wózka zapakować oraz przewozić zakupy, trzeba dobrze sprawdzić koszyki, są mniej lub bardziej pojemne, do 2 kg bądź do 5 kg, z dodatkowym suwakiem ułatwiającym włożenie zakupów z boku koszyka a nawet takie, które są zasuwane na suwak od góry jak w TUTKU.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi częściami naszego cyklu "Jaki wózek wybrać ?"